خرید برنج شیرودی

 • تعداد محصولات فروشگاه :

برنج شیرودی 10 کیلویی

موجود در انبار

850,000 تومان


قیمت برنج شیرودی با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود. با توجه به این که برنج شیرودی یکی از پر طرفدار ترین برنج های موجود در بازار ایران است، برای بسیاری از افراد آشنایی با قیمت برنج شیرودی در درجه بالایی از اهمیت قرار دارد. از این رو در این مطلب از برنج فا، ابتدا به معرفی این برنج و انواع آن می پردازیم، سپس طرز تهیه و نحوه خرید آن را شرح می دهیم.

برنج شیرودی چیست؟

برنج شیرودی، یک برنج تراریخته است که حاصل تغییر ژنتیک و ترکیب دو نوع برنج مرغوب ایرانی است. در حوالی سال 69، محققین شاغل در حوزه تحقیقات اصلاح استان مازندران با ترکیب برنج های خزر پر محصول و طارم به یک برنج مرغوب دست پیدا کردند که این برنج، شیرودی نام گرفت. پس از گرفتن بذر، در چند جا عملیات کاشت این محصول انجام شد. آمل، تنکابن، چالوس و... از مکان هایی بودند که کشت این نوع برنج در آن ها انجام شد. با توجه به بررسی ها، برنج تنکابنی شرایط بهتری داشت در نتیجه به یاد شهید شیرودی که اهل تنکابن بود، نام این برنج را شیرودی گذاشتند.

خرید برنج شیرودی ممتاز

انواع برنج شیرودی

یکی از مهم ترین عوامل دخیل در تعیین قیمت برنج شیرودی، نوع آن است. برنج نوع شیرودی در گونه های مختلفی کشت می شود که هر یک مزیت ها و معایبی دارند. از مهم ترین و بهترین انواع این برنج می توان به موارد زیر اشاره کرد:

برنج شیرودی درجه یک

شیرودی درجه یک بهترین رقم تولیدی این محصول است. معمولا برنج های تولید شده در فریدونکنار به عنوان بهترین نوع برنج شیرودی شناخته می شوند.

برنج طارم شیرودی

برای تولید برنج طارم شیرودی تغییرات ژنتیکی با استفاده از برنج طارم انجام می شود. بدون شک این برنج نیز همانند برنج طارم ویژگی های فوق العاده ای دارد که باعث شده به انتخاب بسیاری از افراد تبدیل شود.

برنج دودی شیرودی

برنج دودی شیرودی نیز از انواع پرطرفدار این نوع برنج به شمار می روند. این روزها بسیاری از افراد برای خرید برنج شیرودی از این نوع برنج استقبال می کنند.

برنج شیرودی در چه مناطقی کشت می شود؟

در حال حاضر برنج شیرودی در مناطق مختلفی از ایران، خصوصا در مازندران کشت و بهره برداری می شود. محل کشت برنج شیرودی باید دارای شرایط و ویژگی هایی باشد. این برنج دارای طبعی سرد است و به همین دلیل بهتر است منطقه ای که برای کشت این رقم از برنج مورد استفاده قرار می گیرد دارای آب و هوای نسبتا خنک باشد. منطقه فریدونکنار یکی از بهترین مناطق برای کشت این محصول به شمار می رود. این روزها بسیاری از کارشناسان از برنج شیرودی فریدونکنار به عنوان بهترین نوع این محصول از برنج ایرانی یاد می کنند.

قیمت برنج شیرودی به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل زیادی در تعیین قیمت این نوع برنج نقش دارند. یکی از مهم ترین عواملی که روی قیمت برنج شیرودی تاثیر گذار است، نوع آن است. همان طور که گفتیم، برنج های شیرودی دارای انواع مختلفی هستند. هر چه کیفیت نوع برنج بیشتر باشد، قیمت آن نیز افزایش خواهد یافت. برای مثال برنج طارم شیرودی از سایر گونه های این نوع برنج، گران تر است.
از دیگر موارد موثر بر قیمت برنج شیرودی می توان به نحوه خرید آن اشاره کرد. اگر خرید برنج شیرودی به صورت عمده انجام شود، قیمت آن با کاهش محسوسی همراه خواهد شد. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت این برنج، میزان عرضه و تقاضا است. هر چه میزان تقاضا برای خرید برنج، نسبت به عرضه آن بیشتر باشد، قیمت برنج نیز افزایش خواهد یافت.

خرید برنج شیرودی دانه بلند

نحوه تشخیص برنج شیرودی با کیفیت

جدا از بحث قیمت برنج شیرودی، شما باید پیش از هر چیز با ویژگی های آن آشنا شوید. هنگام خرید این نوع برنج به دلیل شباهت زیاد آن با سایر برنج ها احتمالا نمی توانید نوع آن را تشخیص دهید و برای شناسایی مرغوبیت و کیفیت برنج دچار سردرگمی می شوید. پیدا کردن برنج های شیرودی خوب و دسترسی به آن ها کار سختی است و به نظرات کارشناسانه نیاز دارد. بنابراین شما بدون داشتن اطلاعات خاص در مورد ویژگی های این نوع برنج، نمی توانید نمونه هایی مرغوب و با کیفیت خریداری نمایید. برای خرید بهترین نوع برنج شیرودی بهتر است کمی با ویژگی های آن آشنایی پیدا کنید. در ادامه برخی از مهم ترین ویژگی های این برنج را به شما معرفی خواهیم کرد.

 • قد بلند و کشیده: همان طور که گفتیم این نوع برنج ترکیبی از طارم و خزر است. این برنج ها قد خوبی ندارند اما برنج نوع شیرودی به توجه به اصلاح ژنتیکی که روی آن صورت گرفته دارای قد نسبتا بلند و خوبی است. میزان ری آن پس از پخت نیز بسیار خوب است و می توانید در مجالس از این برنج استفاده کنید.
 • قیمت برنج: نکته بعدی در مورد تشخیص این نوع برنج، مسئله قیمت برنج شیرودی است. برنج های شیرودی نسبت به سایر برنج های موجود در بازار قیمت کمتری دارند.
 • عطر: البته این هم در نمونه های عطری و هم بی عطر در بازار موجود است. اما تعداد ارقام عطری آن بیشتر است. پس دقت کنید که بسیاری از برنج های شیرودی موجود در بازار عطری هستند. از این گزینه نیز می توانید برای تشخیص نسبی محصول استفاده کنید.

قیمت برنج شیرودی نسبت به سایر برنج ها چگونه است؟

با توجه به کیفیت بالا در پخت برنج شیرودی، وجود دانه های کشیده و بلند، نرم ماندن برنج تا چندین ساعت پس از پخت و... بسیاری از افراد تصور می کنند که قیمت برنج شیرودی بسیار بالاست. اما این تصور کاملا غلط است. برنج های شیرودی در انواع مختلف، با توجه به کیفیت بالا و خصوصیات بی نظیری که دارند، دارای قیمت هایی بسیار مناسب و مقرون به صرفه هستند. دقت کنید برنج های شیرودی به عنوان به صرفه ترین و مناسب ترین گزینه برای پخت در مهمانی ها و مجالس بزرگ به شمار می روند. با طبخ این برنج در مهمانی ها می توانید ضمن پذیرایی مناسب از مهمانان، هزینه های لازم برای برگزاری مهمانی را تا حد زیادی کاهش دهید.

قیمت برنج شیرودی درجه یک

قیمت برنج شیرودی درجه یک در شهرها و استان های مختلف متفاوت است. بدیهی است در شهرهای شمالی که کار کشت برنج صورت می گیرد، محصول با قیمت به صرفه تری به شما مشتریان عزیز و گرامی ارائه می شود. به طور کلی، قیمت برنج شیرودی در فریدونکنار یا قیمت برنج شیرودی در مازندران مناسب تر و به صرفه تر از قیمت برنج شیرودی در تهران می باشد. برای حمل برنج به شهرهای دیگر ایران، نگهداری برنج در شرایط مساعد و... هزینه هایی اضافه نیاز است. بنابراین قیمت برنج در مبدا تولید اصلی، کمتر از سایر نقاط کشور خواهد بود. به همین دلیل خیلی از افراد برای دسترسی به برنج های شیرودی به شهرهای شمالی کشور مراجعه می کنند.

طرز تهیه برنج شیرودی

برنج شیرودی را می توان به صورت کته یا آبکش به مرحله پخت رسانید. برای پخت این نوع برنج به صورت کته باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • چند پیمانه از برنج را برداشته و داخل قابلمه ای مناسب ریخته و آن را با آب سرد یا ولرم خوب شست و شو دهید تا آب باقی مانده روی برنج کاملا شفاف شود.
 • در مرحله بعدی باید کمی آب روی برنج بریزید. آبی که روی برنج قرار می گیرد باید حدود 2 تا 3 سانتی متر باشد.
 • کمی نمک به قابلمه اضافه کنید.
 • اجازه دهید برنج موجود در قابلمه تا چند ساعت در آب نمک خیس بخورد. حدود 2 تا 3 ساعت کافی است.
 • پس از گذشت زمان مورد نظر، گاز را روشن کرده و قابلمه را روی حرارت قرار دهید.
 • بعد از به جوش آمدن برنج درب را برداشته، آن را هم بزنید و اجازه دهید تمام آب برنج تبخیر شود.
 • سپس شعله را کم کرده و درب برنج را بگذارید.
 • پس از 20 دقیقه برنج شما به صورت کامل پخته می شود.

برای پخت برنج به صورت آبکش به روش زیر عمل کنید:

 • ابتدا برنج را به مقدار مناسب برداشته و آن را با آب ولرم شست و شو دهید. پس از شست و شو برنج را در آب زیادی بخیسانید و مقداری نمک نیز به آن اضافه کنید.
 • باید اجازه دهید برنج حدود 3 تا 4 ساعت در آب و نمک خیس بخورد. سپس برنج را از صافی رد کنید تا آب اضافی آن خارج شود.
 • همزمان دیگی بردارید و در آن مقدار زیادی آب بریزید تا به جوش آید.
 • پس از به جوش آمدن آب، برنج خیس خورده را به آب اضافه کنید.
 • پس از نرم شدن نسبی دانه های برنج آن را آبکش کنید. دقت کنید که دانه های برنج نباید به طور کامل نرم شوند. بلکه گرفتن خامی آن ها کافی است.
 • پس از رسیدن برنج به این مرحله، آن را آبکش کرده و با روغن دم بگذارید.

نحوه نگهداری از برنج شیرودی چگونه است؟

پس از خرید برنج شیرودی باید راه هایی در نظر بگیرید تا آن را به بهترین نحو ممکن نگهداری کنید. دقت کنید که نگهداری برنج از اهمیت بالایی برخوردار است. عدم نگهداری صحیح انواع مختلف برنج خصوصا برنج از نوع شیرودی، باعث کاهش کیفیت آن شده و در نتیجه می تواند منجر به خرابی برنج شود. در ادامه راه هایی به شما آموزش می دهیم. شما مخاطبان محترم و گرامی با به کار بستن راه های زیر می توانید تا حد زیادی عمر نگهداری از برنج خود را افزایش دهید.

 • اول این که دقت کنید میزان برنجی که خریداری می کنید بیش از اندازه نباشد. بهترین میزان خریداری برنج می تواند برای یک تا دو ماه باشد. شما باید میزان مصرف برنج خود را بسنجید و مناسب با همان مقدار برای خود برای یک تا دو ماه برنج خریداری نمایید.
 • نکته دوم عدم نگهداری برنج در کیسه های نایلونی است. بسیاری از فروشنده ها، برنج های شیرودی را در کیسه های نایلونی به شما ارائه می دهند. باید پس از آوردن برنج به خانه آن را از کیسه های نایلونی خارج کنید و در محیطی دیگر نگهداری نمایید. طبق بررسی های صورت گرفته بهترین جا برای نگهداری برنج ایرانی کیسه های پارچه ای نخی یا ظروف شیشه ای و شفاف در دار است.
 • نکته سوم این است که از قرار دارن برنج در مجاورت دیوار یا کف زمین خودداری کنید. اگر مجبور هستید که برنج را کنار دیوار یا روی کف زمین قرار دهید بهتر است کف زمین یا جداره دیوار را با الیاف، پارچه و... بپوشانید. در این صورت می توانید میزان نفوذ رطوبت به برنج را کاهش دهید.
 • به طور کلی باید برنج خود را در محیطی خشک و خنک نگهداری کنید. وجود رطوبت و گرما می تواند باعث خرابی برنج، از بین رفتن کیفیت آن و نفوذ حشرات به داخل آن شود.
 • در صورتی که به هر دلیل برنج شما مورد آسیب یا حمله حشرات قرار گرفت می توانید با راه هایی حشرات را دفع کنید. برای مثال می توانید برنج خود را در آفتاب پهن کنید تا حشرات از آن دور شوند. یا افزودن مقداری نمک یا برگ میخک نیز می تواند در دفع حشرات موثر باشد. همچنین برخی افراد از قرص های مخصوص برنج استفاده می کنند. البته در صورت استفاده از این قرص ها باید حتما نکات ایمنی را رعایت نمایید چرا که استفاده از آن ها می تواند خطراتی جدی و غیر قابل جبران به همراه داشته باشد.

با به کار بستن نکات ذکر شده، می توانید برنج خود را در سلامت بالا نگهداری کنید. با این روش ها می توانید عمر برنج های خریداری شده خود را تا حد زیادی افزایش داده و کیفیت آن ها را حفظ نمایید.

خرید برنج شیرودی با بهترین قیمت از برنج فا

قیمت برنج شیرودی در مکان های مختلف متفاوت است. اگر به دنبال راهی مطمئن برای خرید این محصول هستید، ما به شما خرید اینترنتی برنج شیرودی را پیشنهاد می کنیم. برای این پیشنهاد مطرح شده نیز دلایل زیادی داریم. برای مثال با خرید این برنج به صورت اینترنتی دیگر نیازی به مراجعه به فروشگاه های مختلف، اتلاف وقت، سردرگمی در تشخیص نوع برنج و... ندارید. به علاوه این فروشگاه ها به صورت کاملا قانونی در بازار فعالیت می کنند. بنابراین شما با استفاده از خدمات چنین مجموعه هایی می توانید به برنج هایی مرغوب و با کیفیت با قیمت بسیار مناسب دست پیدا کنید. 
سایت برنج فا، یکی از معروف ترین سایت های عرضه و فروش برنج در کشور است. این روزها بسیاری از افراد برای خرید برنج شیرودی مورد نیاز خود به مجموعه ما مراجعه می کنند. دلیل استقبال بالا از خدمات مجموعه ما، جلب رضایت مشتری، ارائه خدمات سودمند، ارائه قیمت مناسب به مشتری، حمل و نقل مطمئن، ارائه بالاترین کیفیت، تنوع بالا در ارائه برنج های مختلف و... می باشد. شما مشتری عزیز می توانید برای آگاهی از قیمت برنج شیرودی و مشاهده انواع مختلف آن به سایت این مجموعه قانونی و بزرگ مراجعه نمایید. به علاوه مجموعه ما برای شما مشتریان گرامی، خدمات دیگری نیز به همراه دارد. اگر در خرید برنج ایرانی و تعیین نوع برنج مورد نظر خود، دچار سر در گمی هستید، تنها کافی است با مشاوران ما در مورد این موضوع مشورت کنید. مشاوران ما با بررسی ویژگی های مد نظر شما برای خریداری برنج و میزان بودجه، بهترین گزینه ها را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند. امید است با خرید از مجموعه ما بتوانید در تامین برنجی اصیل و با کیفیت موفق باشید.

سوالات متداول

با توجه به نوسانات موجود در بازار قیمت برنج شیرودی بسته به نوع و کیفیت آن متغیر است. تمامی قیمت های موجود در سایت برنج فا به روز بوده و نازل ترین قیمت موجود در بازار می باشد.

برای استعلام قیمت برنج شیرودی اعلا بصورت عمده با شماره 42173592-011 تماس حاصل فرمایید.

نظرات

لطفا تجربه خودتان در استفاده از این محصول را به اشتراک بگذارید.

یک نقد و بررسی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی مشخص شده اند

captcha