خرید برنج فجر

 • تعداد محصولات فروشگاه :

برنج فجر با داشتن کیفیت بالا و قیمت مناسب به انتخاب بسیاری از افراد تبدیل شده است. این نوع برنج حاصل انجام آزمایشات ژنتیکی مختلف روی برنج های باکیفیت دیگر می باشد و جزو دسته پرمحصول به شمار می رود. همانطور که می دانید برنج های پرمحصول پس از پخت قد مناسبی پیدا می کنند و به عنوان خوش پخت ترین برنج ایرانی شناخته می شود.
اگر به دنبال خرید برنج ایرانی با کیفیت هستید و از طرفی نمی خواهید هزینه زیادی صرف کنید می توانید با خرید برنج فجر به هر دو مورد دست پیدا کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره برنج فجر در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

انواع برنج فجر

خرید برنج فجر در انواع مختلفی صورت می گیرد. برنج فجر انواع مختلفی دارد و بسیاری از مردم کشور ما به دنبال راهی برای خرید این انواع مختلف محصول هستند. در ادامه به بررسی انواع برنج فجر می پردازیم:

برنج فجر درجه یک مازندران

از مهم ترین انواع برنج های فجر می توانیم به برنج فجر درجه یک مازندران اشاره کنیم. این نوع برنج، به عنوان یکی از بهترین و مرغوب ترین نوع برنج فجر شناخته می شود. همان طور که از نام این محصول مشخص است کشت آن در استان مازندران انجام می شود. این نوع برنج دارای دانه های بلند و کشیده است و طعم بسیار خوبی دارد. از این رو به آن برنج درجه یک می گویند.

برنج فجر گرگان

از دیگر انواع مناسب برای خرید برنج فجر می توان به برنج گرگان اشاره کرد. برنـج فجر گرگان در دو نوع به بازار عرضه می شود. یکی از این انواع عطری است که به برنج فجر عطری گرگان نیز مشهور است. عطر فوق العاده، کیفیت پخت خوب و طعم مناسب از مهم ترین ویژگی های برنـج فجر گرگان محسوب می شود.

برنج فجر فریدونکنار

برنج فجر فریدونکنار نیز در انواع مختلف این برنج ایرانی از کیفیت بالایی برخوردار است و مشتریانی مخصوص به خود دارد. وجود زمین های شالیزاری متعدد در این منطقه باعث شده است تا برنج های تولید شده در این منطقه علاوه بر کیفیت بالا، از قیمت مناسبی نیز برخوردار باشند.

برنج فجر گیلان

گیلان نیز در عرصه تولید برنج های فجر عمل می کند و از سایر رقیب های خود در عرصه تولید این برنج عقب نمانده است. شما می توانید برنج های فجر گیلان را نیز در فروشگاه های برنج سراسر کشور پیدا کنید.

برنج فجر سوزنی

یکی دیگر از انواع پر فروش، پر مخاطب و با کیفیت در خرید برنج فجر، انواع سوزنی آن است. برنج فجر سوزنی بدون شک، یکی از پر فروش ترین ارقام برنج ایرانی است که مشتریانی خاص و منحصر به فرد را به خود اختصاص داده است. همان طور که از نام این برنج مشخص است، دانه های آن قلمی، تیز و به شکل سوزن هستند.

خرید برنج فجر با کیفیت

هنگام خرید برنج فجر به نکات زیر دقت کنید

ممکن است شما مخاطبان عزیز و گرامی، هنگام خرید برنج فجر با مشکلات زیادی مواجه شوید. یکی از مهم ترین مشکلاتی که اکثر افراد حین خرید برنج فجر با آن مواجه می شوند، شناخت و تشخیص نوع برنج است. دقت کنید تنها کارشناسان حوزه کشاورزی و برنج و کشاورزان کهنه کار می توانند انواع مختلف برنج را به راحتی تشخیص دهند. بنابراین شما افراد عادی که با برنج و انواع مختلف آن آشنایی خاصی ندارید ممکن است حین خرید آن دچار مشکل شوید. حال در چنین مواردی چه می توان کرد؟ بهترین راه برای تشخیص حین خرید برنج فجر، آشنایی با ویژگی های برنج فجر است. برنج های فجر، ویژگی ها و خصوصیات مختلفی دارند که آن ها را از سایر برنج های موجود در بازار متمایز می کنند. در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های این انواع برنج اشاره می کنیم.

 • رنگ این برنج سفید کدر و نزدیک به رنگ کرم است. بنابراین باید از خرید برنج های خیلی سفید، برنج های زرد، برنج های شفاف و... خودداری کنید.
 • مسئله بعدی که حین خرید برنج فجر، باید مورد توجه قرار دهید، ظاهر آن است. این برنج دانه هایی کشیده و قلمی دارد. به عقیده بسیاری از کارشناسان شکل ظاهری این برنج به شمشیر یا خنجر شبیه است. یک طرف برنج دارای فرو رفتگی ای کوچک و سمت دیگر آن دارای نوکی تیز و کشیده است.
 • مسئله بعدی مورد توجه حین خرید برنج فجر، اندازه آن قبل از پخت است. طول هر دانه خام از این نوع برنج، چیزی حدود 8 میلی متر است.
 • از دیگر ویژگی های برنج فجر می توان به اندازه آن بعد از پخت اشاره کرد. بعد از پخت برنج، اندازه هر دانه آن از نظر طولی به یک سانتی متر و از نظر عرضی به 2 میلی متر می رسد.

نکات مهم نگهداری از برنج فجر پس از خرید

بعد از خرید برنج فجر باید اقداماتی را جهت نگهداری صحیح از این برنج انجام دهید. برای مثال اولا باید دقت کنید برنج را به اندازه نیاز ماهانه خود خریداری نمایید. خرید بیش از اندازه برنج باعث می شود که نگهداری از آن برای شما سخت شود. خصوصا در زندگی های آپارتمانی امروزی که جای زیادی برای نگهداری برنج وجود ندارد، بهتر است برنج را به اندازه نیاز ماهانه یا نهایتا چند ماه خود خریداری نمایید. 
پس از خرید برنج فجر به اندازه کافی، باید آن را از کیسه های پلاستیکی به درون کیسه های پارچه ای یا ظرف های درب دار مخصوص نگهداری برنج انتقال دهید. پس از انجام این کار، ظرف یا کیسه حاوی برنج خود را در محیطی خشک و خنک قرار دهید. دقت کنید محل نگهداری برنج باید عاری از رطوبت، گرما و... باشد. وجود گرما و رطوبت می تواند کیفیت برنج را کاهش دهد و باعث حمله حشرات به آن شود. برای مقابله با حشرات می توانید از نمک، برگ میخک و... استفاده نمایید.

آیا برنج فجر تراریخته است؟

پاسخ این سوال مثبت است. بله برنج فجر جزئی از نمونه های برنج تراریخته موجود در بازار است. یعنی این برنج حاصل برخی تغییرات ژنتیکی است. البته دقت کنید که این تراریختگی به معنای عدم کیفیت یا سالم نبودن محصول نیست. عملیات تغییر ژنتیکی این برنج در سازمان های معتبری انجام شده و مجوز کشت آن صادر شده است. تغییر ژنتیک صورت گرفته روی این برنج باعث شده تا ویژگی های آن مثبت تر شده و مقاومت آن نیز افزایش پیدا کند. به همین دلیل در کشت این برنج پر محصول از سم کمتری استفاده می شود.

خرید برنج فجر عطری

طرز پخت برنج فجر

پس از خرید برنج فجر، می توانید آن را هم به صورت کته و هم به صورت آبکش بپزید. در ادامه هر یک از انواع نحوه پخت برنج فجر را برای شما مخاطبان عزیز و گرامی شرح می دهیم.

 • برنج کته
  1. مقدار مناسبی از برنج را بردارید و در یک ظرف بریزید.
  2. برنج را شست و شو داده تا آب روی آن به طور کامل صاف شود.
  3. ظرف برنج را از آب پر کنید تا مقدار یک بند انگشت آب روی برنج قرار گیرد.
  4. کمی نمک به آن بیفزایید.
  5. اجازه دهید برنج حدود 3 ساعت در آب و نمک خیس بخورد.
  6. پس از گذشت مدت زمان یاد شده، برنج را روی حرارت قرار دهید.
  7. پس از به جوش آمدن آب برنج آن را هم بزنید تا آب برنج تبخیر شود.
  8. پس از تبخیر آب برنج، درب را گذاشته و حرارت را کاهش دهید.
  9. بعد از 15 تا 20 دقیقه برنج شما آماده خواهد شد.
 • برنج آبکش
  1. مقداری از برنج را برداشته و آن را کامل شست و شو دهید.
  2. برنج را در ظرفی بزرگ به همراه آب و نمک بخیسانید.
  3. اجازه دهید برنج شما چند ساعت در آب نمک بماند.
  4. قابلمه ای بزرگ برداشته و سه برابر میزان برنج در آن آب بریزید.
  5. قابلمه را روی حرارت بگذارید تا آب به جوش آید.
  6. پس از به جوش آمدن آب، برنج خیس خورده را از صافی رد کرده و به آب در حال جوشیدن اضافه کنید.
  7. بعد از حدود 10 دقیقه دانه های برنج شما نیم پز می شوند. در این زمان باید برنج را آبکش کنید.
  8. برنج آبکش شده را به وسیله روغن دم بگذارید.
  9. حتما از دم کش استفاده کنید.
  10. بعد از 20 دقیقه برنج شما آماده خواهد شد.

قیمت خرید برنج فجر

قیمت برنج فجر نسبت به سایر برنج های موجود در بازار از نوع مرغوب، مانند هاشمی، صدری و... کمتر است. البته قیمت این نوع برنج با توجه به فاکتورهای مختلفی تعیین می شود و نمی توانیم یک مقدار قیمتی ثابت را برای آن در نظر بگیریم. از مهم تین علل موثر بر تعیین قیمت خرید برنج فجر می توان به تازه یا کهنه بودن آن اشاره کرد. هر چه برنج مورد نظر شما تازه تر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. نکته بعدی موثر بر قیمت این محصول، فصل خرید آن است. اگر محصول مورد نظر خود را در فصل برداشت برنج خریداری کنید باید آن را گران تر از حد معمول بخرید. چرا که فصل برداشت زمان اوج گرفتن قیمت برنج است.
یکی دیگر از ملاک های موثر بر قیمت خرید برنج فجر میزان عرضه و تقاضا می باشد. هر چه میزان تقاضا نسبت به عرضه در بازار بیشتر باشد، قیمت محصول نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در صورتی که عکس این قضیه اتفاق بیفتد نیز شاهد کاهش قیمت محصول خواهیم بود. عوامل دیگری مانند نوع برنج فجر، کیفیت آن، نوع خرید و... نیز  نقش موثری در تعیین قیمت محصول ایفا می کنند.

آیا خرید برنج فجر به صرفه است؟

این روزها بسیاری از افراد به دنبال راهی برای خرید اینترنتی برنج فجر هستند. این استقبال بالا در بازار از این محصول نشان می دهد که خرید این نوع برنج به صرفه و مناسب است. قیمت این برنج با توجه به کیفیت بالا و نوع پخت خوبی که دارد بسیار مناسب است. از طرفی این برنج پس از پخت به خوبی قد می کشد و می توان آن را به صورت کته و آبکش طبخ کرد. بنابراین هم در مصارف عمومی و روزمره و هم در مهمانی های مجلسی می توانید از این برنج استفاده نمایید. پس بهتر است با خیال راحت این برنج را خریداری کرده و از آن استفاده نمایید.

خرید برنج فجر از برنج فا

همان طور که در قسمت های اولیه مقاله گفته شد خرید برنج فجر و تشخیص و شناسایی آن کار راحتی نیست. به همین منظور تلاش کردیم با شرح برخی از ویژگی های ظاهری این برنج شما را در تشخیص برنج مناسب و خرید برنج اصل یاری کنیم. اما به هر حال ممکن است به دلیل شباهت زیاد در خرید این محصول دچار تردید شود. یا ممکن است نتوانید تازه یا کهنه بودن این محصول را به راحتی تشخیص دهید. در این موارد چه می توان کرد؟ چه راه هایی برای دسترسی به برنج مرغوب، با کیفیت و اصیل وجود دارد؟ چه کار کنیم که گول فروشنده های متقلب را نخوریم؟ ما راهی ساده و آسان را به شما پیشنهاد می کنیم. پیشنهاد ما خرید محصول از یک فروشگاه قانونی و معتبر به صورت اینترنتی است.
این روزها فروشگاه های اینترنتی عرضه برنج گسترش خوبی در بازار پیدا کرده اند. اکثر این فروشگاه ها به صورت قانونی فعالیت می کنند. بنابراین قیمت محصول و کیفیت برنج های موجود در مجموعه بسیار بالاست. دقت کنید برای خرید برنج فجر حتما به فروشگاه های قانونی و معتبر مراجعه کنید. در این صورت دیگر نیازی به نگرانی در مورد کیفیت برنج و افزایش یا کاهش قیمت آن نیست.
فروشگاه برنج فا، یکی از بهترین مجموعه های قانونی برای خرید آنلاین برنج فجر به شمار می رود. این مجموعه انواع مختلف برنج را در خود جای داده است. شما داوطلب خرید هر نوع برنجی که باشید با مراجعه به این مجموعه می توانید به راحتی به آن دست پیدا کنید. تنها کافی است سفارش خود را به صورت اینترنتی در سایت ثبت نمایید. به علاوه کارشناسان ما شما را یاری می کنند تا محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب انتخاب نمایید. محصولات خریداری شما در کوتاه ترین زمان ممکن و به صورت کاملا ایمن به دست شما خواهند رسید.

سوالات متداول

خرید برنج فجر از فروشگاه اینترنتی برنج فا به شما این امکان را می دهد تا برنجی باکیفیت و قیمت مناسب تهیه کرده و در کمترین زمان تحویل بگیرید.

سایت برنج فا مرغوبترین انواع برنج فجر را مستقیما از بهترین مزارع کشور عرضه می کند. جهت خرید برنج فجر اعلا با بهترین قیمت با ما تماس بگیرید: 42173592-011

نظرات

لطفا تجربه خودتان در استفاده از این محصول را به اشتراک بگذارید.

یک نقد و بررسی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های الزامی مشخص شده اند

captcha